
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Through Hole - Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Male Pin |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Post Length | 3.8 mm |
Stock: 581
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13420
Ext.Price$0.13420
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13420 | $0.13420 |
| 10 | $0.06710 | $0.67100 |
| 50 | $0.06016 | $3.00800 |
| 100 | $0.05393 | $5.39300 |
| 500 | $0.04625 | $23.12500 |
| 1000 | $0.03967 | $39.67000 |
| 3000 | $0.03772 | $113.16000 |
| 5000 | $0.03587 | $179.35000 |
| 10000 | $0.03371 | $337.10000 |
